Przekazanie cennego eksponatu do Muzeum

Przedwojenna reprodukcja obrazu Kossaka " Przysięga Kościuszki na Rynku w Krakowie" trafiła do maciejowickiego Muzeum.

Obraz od 12 marca 2014 roku znajduje się w zbiorach Muzeum im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach. Został podarowany z woli zmarłej Pani Marii Szadkowskiej. Odebrany oficjalnie 12 marca 2014 roku przez Wójta Gminy Maciejowice Pana Sylwestra Dymińskiego, kustosza Muzeum- p. Marka Ziędalskiego, oraz Dyrektora GOK w Maciejowicach p. Krystiana Milewskiego w mieszkaniu córki Pani Marii.

Przekazany eksponat jest cennym świadectwem pamięci poprzednich pokoleń o naszym wielkim rodaku i będzie materialnym świadectwem historii dla potomnych. Muzeum im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach gromadzi pamiątki związane z Naczelnikiem oraz Insurekcją Kościuszkowską, dlatego powyższy dar wkomponowuje się w cele statutowe placówki jakim jest popularyzacja wiedzy o naszym bohaterze narodowym.