Piknik rodzinny

29 czerwca 2014r. w Antoniówce Świerżowskiej odbył się festyn rodzinny „Powitanie lata - ja, mama i tata”  zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach, PSP w Antoniówce, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Maciejowicach oraz Sołectwo Antoniówka i Sołectwo Przewóz.

Były występy taneczne, losowiada, pokaz strażacki, koncert zespołu „Sukces”, występ wokalny Sary Kwiatkowskiej z Łaskarzewa, Kuby Kołyski oraz Nikoli Rutkowskiej z PSP

w Maciejowicach, zespołu Obereczek działającego przy PSP w Antoniówce Świerżowskiej

i wiele konkurencji sprawnościowych.

Teatrzyk profilaktyczny „Bezpieczne wakacje” to następna atrakcja niedzielnego festynu, która miała spore grono słuchaczy.

Można było skosztować wielu smakołyków kuchni regionalnej przyrządzonych przez panie z sołectw Antoniówka i Przewóz.

Impreza połączona z obrzędem ludowym nocy świętojańskiej przyciągnęła tłumy zainteresowanych, którzy licznie włączyli się w puszczanie wianków i szukanie kwiatu paproci.

Zarówno dla znalazcy kwiatu  jak i dla uczestników przygotowane zostały atrakcyjne nagrody i dyplomy pamiątkowe.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem RODOS :)