GOK Maciejowice

6 czerwca - POWIŚLAKI

6 czerwca 2015roku odbył się w Maciejowicach XXII Konkurs Kapel

i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich „POWIŚLAKI”, który otworzył Wójt Gminy Maciejowice Sylwester Dymiński.

Jak co roku impreza organizowana wspólnie przez Muzeum Regionalne w Siedlcach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach zebrała duże grono artystów ludowych, którzy prezentowali się w czterech kategoriach:

- kapele ludowe

- soliści śpiewacy

- soliści instrumentaliści

– zespoły śpiewacze.

W tegorocznych „POWIŚLAKACH” udział wzięło 17 kapel, 6 solistów instrumentalistów, 15 solistów śpiewaków oraz 7 zespołów śpiewaczych.

Komisja konkursowa w składzie: mgr Anna Michalec, dr Agata Kusto oraz dr Tomasz Rokosz  przyznała Złote Basy oraz nagrody pieniężne następującym wykonawcom:

 

I. W kategorii kapel ludowych, przyznano

- statuetki ZŁOTE BASY i pierwsze nagrody

kapela: Jas Kmita, Krystian Pisowicz,

kapela: Mateusz Niwiński, Jakub Zimończyk, Agnieszka Niwińska,

kapela: Marcin Drabik, Tadeusz Lipiec, Marian Lipiec

- pierwsze nagrody otrzymują kapele:

            kapela POWIŚLAKI: Marian Wiącek, Stefan Nowaczek, Henryk Kowalczyk

            kapela: RAWIANIE: Stanisław Kitliński, Jozef Stankiwicz, Bogdan Stankiewicz

            kapela: Aleksander Krupa, Michał Kapturski, Jan Wochniak

            kapela: Stanisław Ptasiński, Roman Stępiński

- drugie nagrody

kapela: Michał Fokt, Waldemara Fokt, Jan Fokt

kapela: Henryk Gwiazda, Mateusz Syrzelecki, Andrzej Urbańczyk,

kapela: Stanisław Głaz, Bronisław Rawski

- trzecie nagrody

            kapela: Stanisław Figielski, Jan Żak, Janusz Figielski

            kapela: Stanisław Tarnowski, Adam Tarnowski, Czesław Wąsik

            kapela: Piotr Sikora ,Joanna Strelnik, Katarzyna Zedel

            kapela: Józef Żurowski, Stanisław Kujawiak

            kapela: Jan Tobiasz, Jan Pawelec

            kapela: Henryk Zawadzki, Piotr Kusztal

 

II. W kategorii solistów instrumentalistów

- statuetki ZŁOTE BASY  nie przyznano

- pierwszą nagrodę otrzymuje

            Tadeusz Sałbut

drugą nagrodę  otrzymują

            Zdzisław Kwapiński

Stanisław Lewandowski

Wyróżnienia

            Marian Jacak

            Zbigniew Butryn

III. W kategorii zespoły śpiewacze

- statuetki ZŁOTE BASY nie przyznano

- pierwszą  nagrodę

zespół WICI z Trzcińca

- drugą nagrodę otrzymuje

            zespół z Woli Koryckiej Górnej

- dwie trzecie nagrody

            zespół PRZYSTALANKI

            zespół MLĄDZ z Otwocka

- wyróżnienie

            Zespół M-GCK w Rykach

 

IV. W kategorii solistów śpiewaków

- statuetkę ZŁOTE BASY i pierwszą nagrodę- otrzymuje

            Marianna Bienias

- pierwsze nagrody

            Alina Myszak

            Janina Chmiel
             Maria Siwiec

- drugie nagrody

            Maria Pęzik

            Krystyna Ciesielska

- trzecie nagrody

            Agnieszka Łukasik

            Teresa Bieńkowska

            Janina Pydo.

 

Nagrody specjalne dla wykonawców ze wschodniego Mazowsza, w postaci delegacji do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu otrzymują: kapela Stanisława Ptasińskiego z Wielgolasu, kapela JAŚKI,  zespół śpiewaczy z Woli Koryckiej Górnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich uczestnikom wspaniałego występu.